Facebook

Прибуток Facebook скоротився на 20%

Зростаючі витрати Facebook негативно позначилися на прибуток найбільшої в світі соціальної мережі в першому кварталі. При цьому темпи зростання виручки компанії сповільнюються.

За підсумками звітного тримісячного періоду, закритого 31 березня 2015 року, чистий прибуток Facebook склав 509 млн доларів, або 18 центів на акцію. Роком раніше цей дохід вимірювався 639 млн доларів, або 25 центами в перерахунку на один цінний папір компанії. Скоригований прибуток, що розраховується по системі NonGAAP, досяг 42 центів на акцію, що на 2 центи більше, ніж очікували на Уоллстріт.

Головною причиною падіння прибутку Facebook стали збільшені на 83% операційні видаткидо 2,6 млрд доларів у січніберезні 2015 року. Інвестиції в дослідження і розробки піднялися на 133%, витрати на маркетинг і організацію продажу майже подвоїлися.

Facebook активно вкладалася в нарощування чисельності персоналу проект підключення до інтернету всіх жителів планети Internet.org, розробку технологій віртуальної реальності та поглинання активів. У 2014 році компанія Марка Цукерберга (Mark Zuckerberg) придбала месенджер WhatsApp за 21 млрд доларів, частина виплат по цій угоді перейшла на перший квартал нинішнього року.

В даний час Facebookце не просто соціальна мережа з власною аудиторією, що перевищує 1 млрд людей, а «сімейство додатків» (цитата по Цукербергу), в яке входять WhatsApp (800 млн активних користувачів), Facebook Messenger (600 млн) і Instagram (300 млн), зазначає видання The Financial Times.

Завдяки великим масштабам бізнесу і реклами виручка Facebook в першій чверті 2015 року піднялася на 41%, склавши 3,54 млрд доларів, тоді як аналітики передбачали 3,56 млрд доларів. Однак зазначені темпи зростання виручки виявилися найменшими за останні два роки, передає агентство «Рейтер«.

Майже всю виручку Facebook отримує від реклами. Обсяг цього бізнесу у компанії в минулому кварталі становив 3,32 млрд доларів (+46% до минулого року), де частка доходів від реклами на мобільних пристроях досягла 73%.

У січніберезні 2015 року щоденна активна аудиторія Facebook зросла на 17% в річному численні, до 936 млн користувачів. Хоча б раз на місяць у Facebook заходять близько 1,44 млрд учасників сервісу, тоді як роком раніше цей показник був на 13% менше. Місячна аудиторія мобільних користувачів Facebook до 31 березня 2015 року досягла 1,25 млрд осіб.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *