«Facebook» приступив до випробувань лазерних безпілотників

Безпілотні апарати використовують лазери для розширення зони покриття, що дає можливість отримати доступ в Інтернет у сільських і важкодоступних регіонах.

Американський підприємець і керівник компанії «Facebook» Марк Цукерберг повідомив, що у Великобританії почалися випробування великих безпілотників, що працюють на сонячній енергії.

«У рамках нашого проекту Internet.org, покликаного підключити до Інтернету всю земну кулю, ми створили безпілотний апарат, чиє випромінювання можна використовувати для отримання доступу до всесвітньої мережі. Перший випробувальний політ такого апарату в Великобританії завершився успішно », — пише Цукерберг у своєму блозі.

У березні минулого року «Facebook» купив британську компанію «Ascenta», що спеціалізується на виробництві безпілотників, яка і розробила нові високотехнологічні апарати. Вони місяцями здатні літати на висоті до 18 000 метрів, використовуючи лише енергію сонця. Розмах крил апаратів перевищує 29 метрів (більше, ніж у Боїнга 737), але вага зовсім не велика.

«Саме такі безпілотники допоможуть нам досягти нашої амбітної мети, оскільки не менше 10% світу живе у важкодоступних умовах, де практично неможливо створити звичайну інтернетінфраструктуру», — коментує Цукерберг.

У найближчі завдання «Facebook» — надання доступу до мережі ще одному мільярду людей і створення нової аудиторії для своєї соціальної мережі, що нараховує вже більше 1,39 млрд користувачів.

Дослідницька група «Facebook» з штучного інтелекту вже почала готувати умови для масового припливу нових користувачів, розробляючи технології, які полегшать людям роботу з повідомленнями та фотоматеріалами в цій соціальній мережі.

«Якщо ми зуміємо досягти своєї мети, підключимо до мережі все людство, створимо послуги для всієї планети, то неминуче зіткнемося з новою проблемою: адже це породить такий масив інформації, що буде дуже важко виділити дійсно важливе», — зазначив менеджер з технологій «Facebook »Майк Шрепфер в ході конференції в СанФранциско.

Втім, у «Facebook» є більш ніж гідний суперник, готовий поборотися за новий перспективний ринок: «Google» також збирається розширити зону доступу до Інтернету за допомогою висотних аеростатів і безпілотників; в квітні минулого року «Google» купив американську компанію «Titan Aerospace», яка буде відповідальна за технічну частину проекту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *