онлайн видео

Vessel змусить платити за відео, а «ВКонтакте» відкриє відеохостинг

У Всесвітній мережі з’явився ще один відеохостинг. Називається він Vessel, а його авторколишній гендиректор і засновник стрімінгового телесервісу Hulu, Джейсон Кілар. Концепція нового проекту, на перший погляд здається дивною. Кілар хоче змусити користувачів платити за безкоштовні відео, щоб побачити їх трохи раніше за інших. Користувач може перерахувати 3 долари на місяць і вибрати 3 канали на свій смак. І коли там будуть з’являтися нові відео, вони будуть спочатку показуватися передплатникам. І тільки після цього, через 3 дні, стануть доступні всім іншим. Виняток становлять новинні канали, які і в платній, і в безкоштовній версії будуть видавати актуальну інформацію вчасно.

Користувальницьких роликів на Vessel не буде. Весь контент нададуть вже розкручені youtubeканали. До моменту публічного відкриття, а до вівторка Vessel працював у тестовому режимі за запрошеннями, на ресурсі представлені 165 таких каналів. На YouTube вони, само собою, теж продовжать працювати, але «допрем’єрні» покази користувачам гуглівского відеохостингу доступні не будуть. Хочеш побачити новий ролик раніше за іншихдоведеться підписатися на Vessel.

Чим Джейсон Кілар зумів заслужити таку лояльність здогадатися неважко. Каналам примітивно запропонували більше заробляти. На Vessel, у триденний період раннього доступу автор каналу отримує 60 відсотків доходів від підписок і 70 відсотків доходів від реклами. При цьому, на самих платних акаунтах рекламу показувати не будуть. Таким чином, як обіцяють в Vessel, автор каналу зможе отримувати в середньому близько 50 доларів за кожну тисячу переглядів.

Для порівняння, на YouTube, при середній ціні рекламного кліка в 56 центів, кожна тисяча переглядів приносить всього 3 долари. Тобто, працювати на Vessel вигідніше не просто в рази, а в десятки разів. Якщо, звичайно, користувачі погодяться щомісяця платити по 3 долари. Втім, тим, хто поквапиться і зареєструється на сайті в перші 3 дні після його відкриття, річну преміумпідписку дарують безкоштовно. Так що, треба думати, при хорошій рекламі, в перші години існування сервіс істотно збільшить свою аудиторію.
Найцікавіше, що тим, хто підпишеться на Vessel, відкривати головну сторінку YouTube доведеться вже хіба що за звичкоюдо сервісу «прикручений» пошук по гугловському відеохостингу.

Відзначимо, що невдоволення монетарною політикою YouTube міцніє вже досить давно. Партнери хочуть заробляти більше, але сервіс цього не дозволяє. Погіршує ситуацію набридлива реклама, яка якраз, по ідеї, покликана поліпшити становище каналів. Але на практиці рекламні ролики користувачі намагаються скоріше розтринькати, повернувшись до перегляду відео. Або взагалі відключають рекламу за допомогою нехитрих маніпуляцій в консолі браузеру. Все це призводить до того, що, наприклад, на російському ринку вигідніше мати канал «ВКонтакте«.

Наприклад, в соцмережі повідомили, що «Олександр Масляков і Компанія«, що володіють правами на КВН, заробляє на «ВКонтакте» більше, ніж на YouTube. Хоча на YouTube у неї більше передплатників. Тим паче привабливим Vkontakte став після того, як соцмережа зробила ряд справді значущих кроків із захисту інтелектуальної власності від незаконного копіювання. З кінця минулого року справжність відео або звукової доріжки встановлюється по цифровому «відбитку пальця«. І піратські копії фільмів і музики відсікаються вже на стадії завантаженнякористувач просто не зможе «залити» в соцмережу захищений файл.

На цьому тижні Vkontakte натякнула на те, що готова зробити ще один крок до відкриття на своїх сторінках розділу повноцінного відеохостингу. Компанія розмістила вакансію на посаду головного редактора, який займеться підбіркою роликів і наповненням відеорозділу. Як повідомило видання Siliconrus, з посиланням на власні джерела всередині «Контакту«, соцмережа має намір оснастити свій відеосервіс стартовою сторінкою за схожістю «вітрини» YouTube, з контекстним контентом для кожного окремого користувача.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *